Bojack Horseman

Tento článok je určený všetkým Netflixovým náruživcom, hľadajúcim niečo „iné“. Rovnako aj tým, čo Netflix predplatený nemajú, ako motivácia si ho konečne predplatiť.

Žijeme v dobe, ktorej vládnu seriály. Dávame si ich ku káve, obednej pauze, na gauči, v posteli, ale aj k polnočnej nespavosti, či rannej káve. Jednoducho stále. Najradšej sme, ked sa objaví niečo nové. Instantná namotávka, ktorú sme ochotní so zakrvavenými očami pozerať do štvrtej nad ránom. Namotávka, ktorá ospravedlňuje kolektívnu prokrastináciu, pretože je tak dobrá, že sa o nej musí rozprávať celý office, aj na meetingoch. Namotávka, ktorou sa lámu ľady na prvých, druhých aj tretích rande. Namotávka, ktorá stojí za toto dlhé intro.

Jednou takou je Bojack Horseman. Kreslený seriál o zvieratkách, ľudoch a hollywoode, plný čierneho humoru, sarkazmu, povrchnosti, ale aj hĺbky, súcitu a životných právd. Hlavnou postavou je kôň, Bojack Horseman, zašlá herecká hviezda seriálu z 90tych rokov, žijúca už len zo slávy, alkoholu, drog a povrchného sexu, napriek všetkým okolnostiam snažiaca sa nejakým spôsobom znova reštartovať svoju kariéru. Jeho snaha nesnaha je sprevádzaná úspechmi neúspechmi, čoby historkami rôzneho druhu, ktoré na pozadí velmi trefne ilustrujú trpkú príchuť remesla, aj absurditu doby.

Seriál má viac rozmerov a pestrým spôsobom odkrýva pozadie ďalších postáv. Neúnavnej mačacej agentky, Pricess Carolyne, veselého nahlúpleho psíka, Mr. Peanutbutter, či cynickej spisovateľky, Diane Nguyen, alebo stateného dvadsiatnika Toda Chaveza.

V tomto krásne absurdnom svete s ľuďmi spolunaživajú zvieratká, ako ľudia. Ak sa v duchu pýtate, tak áno – zvieratká a ľudia spolu môžu chodiť. Popritom, ako sa zvieratká a ľudia dokonale socializujú, nezapierajú ani svoje zvieracie inštinkty a často robia svoje typické zvieratkovské veci. 

Viem viem. Môže sa to zdať divné, minimálne ešte potom na prvých pár pozretí. Tento pocit však dlho netrvá. Akonáhle ho do seba vpustíte, zabavíte sa dosial nevýdaným spôsobom a pri mnohých vtípkoch si budete s blaženým úsmevom na tvári neveriacky klopkať na čelo a pomyselným „WTF?“ v duchu alebo aj nahlas neraz autorom prejavíte vďačnosť za ich originalitu a hlavne odvahu prísť s niečím tak prevratne divným.

Máte radi Simpsonovcov? V takom prípade si Bojacka zamilujete. Na Netflixe mieša karty v štyroch sériách. Tá piata prichádza v Septembri 2018. Ak o ňom počujete prvý krát, ticho závidím. No napriek tomu, že pre každú seriálovú namotávku je prvý binge watch vždy prvý, musím podotknúť, že som ho dal už 4 krát a vždy som sa bavil kráľovsky. Je totiž tak pestrý, že som si v ňom zakaždým našiel niečo nové.

Site Footer